Dzień Dziecka Zadłużonego w Mińsku Mazowieckim

Dzień Dziecka Zadłużonego w Mińsku Mazowieckim

31.05.2015 r. miński oddział partii KORWiN przeprowadził happening mający na celu ukazanie rodzicom, na jakie sumy są zadłużone ich dzieci. A sumy są niebagatelne, bo każdy z nas, włącznie z najmłodszymi, jest zadłużony na ponad 30.000 zł.

Działacze i sympatycy mińskiego KORWiN dla dzieci mieli przygotowane balony a dla rodziców ulotki w formie weksla na której była podana suma długu które posiada każde dziecko oraz ukazanie w jaki sposób nasze państwo „robi nas w balona”.

– Stanowczo sprzeciwiamy się dalszemu zadłużaniu naszego kraju a tym samym naszych dzieci. Sam jestem ojcem i mam córkę, która mimo tego że posiada kilka zabawek i domek, dzięki naszym rządzącym ma już ponad 30.000 długu – powiedział Tomasz Romanyszyn – v-ce przewodniczący mińskiego oddziału Partii KORWiN

W chwili obecnej jawny dług publiczny znacznie przekracza 60% polskiego PKB.
– Dług publiczny jest to rzecz z której wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, nigdy nie możemy być pewni czy nasz „kochany” rząd nie postanowi pewnego pięknego dnia zmniejszyć długu nie poprzez oszczędności a poprzez dokładanie nowych podatków. Wszyscy pamiętamy czas, gdy cena benzyny zaczęła spadać a pani Premier postanowiła wprowadzić „opłatę zapasową”, dlatego nie wiemy czy może następnym razem ktoś z rządzących nie wprowadzi „podatku od w razie czego” lub „opłaty na zaś” – zauważył Jakub Gągol – sekretarz mińskiego KORWiNa.

Cała akcja przebiegła spokojnie, radośnie i została przyjęta sympatycznymi reakcjami przez mieszkańców grodu nad Srebrną.
– Bardzo mnie rozbawiła reakcja pewnego pana, który powiedział „ja nie chce weksli, to nic dobrego…”, jednak gdy przeczytał ową ulotkę stwierdził że dobrze że, robimy takie akcje, bo jak to ujął „może w końcu coś do ludzi dotrze” – powiedziała Izabela Reduch – przewodnicząca mińskiego KORWiNa.
Ukryty dług publiczny wynosi ponad 170% polskiego PKB tj. ponad 80 tysięcy zł na każdego mieszkańca naszego kraju i rośnie o 2995 zł na sekundę…

ddzminsk2

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *