Janusz Korwin-Mikke w Ostrołęce

Janusz Korwin-Mikke w Ostrołęce

Około 400 osób zgromadziło się w auli głównej Wyższej Szkoły Administracji Państwowej w Ostrołęce na spotkaniu z Januszem Korwin-Mikkem we środę 22 kwietnia o godzinie 18:00. Kandydat przyleciał do miasta helikopterem, po czym udzielił krótkiego wywiadu do telewizji, przywitał się z grupą oczekującą na niego w miejscu lądowania oraz przed wejściem do sali, a następnie energicznie wszedł na aulę, która wypełniona po brzegi przywitała kandydata gromkimi brawami i okrzykami „Korwin! Korwin!”.
ostroleka2ostroleka4
– Jeszcze parę miesięcy temu wszyscy mówili, że prezydent to dodatek do żyrandola. Dziś biją się o ten urząd – zaczął swoje wystąpienie. Kandydat przedstawił wizję swojej prezydentury i uzasadnił swój start w tych wyborach zaznaczając, że jako prezydent będzie zarabiał mniej niż obecnie jako europoseł, natomiast możliwości wpływania na polską politykę wewnętrzną i zagraniczną nieporównanie większe. – Prawo weta to jest ogromna siła prezydenta. Gdyby prezydent nie podpisał tych ustaw, nie byłoby dziś podwyższonego wieku emerytalnego, nie byłoby podniesionych podatków.

ostroleka9ostroleka7
Sporo czasu Korwin-Mikke poświęcił w jego ocenie najważniejszym zagadnieniom prezydentury: wojsku i polityce zagranicznej. – Musimy wzmocnić armię. Dziś mamy 100 000 żołnierzy, z czego 30 000 prawdziwych i tylko 6000 takich, którzy mają za sobą jakiś chrzest bojowy. A ja chcę mieć 100 000 prawdziwych żołnierzy. Nie takich, którzy poszli do wojska licząc na wcześniejszą emeryturę. Ja chcę mieć w wojsku ludzi, którzy chcą zabijać. Ludzie nie lubią jak mówię takie rzeczy wprost, ale taka jest prawda. Wojsko jest po to, żeby zabijać.

Janusz Korwin-Mikke przez ponad godzinę odpowiadał na pytania mieszkańców. – A co będzie, jak pan nie zostanie prezydentem? Na kogo odda pan głosy po pierwszej turze? – zapytała jedna z uczestniczek spotkania. – Ja będę w drugiej turze – zapewnił ją Korwin-Mikke. – Pan Tymiński, kiedy dostał się do drugiej tury, jeszcze trzy tygodnie przed wyborami miał dwa procent w sondażach. Ja mam już osiem. A na moje spotkania przychodzi trzy razy więcej osób niż na spotkania z panem Dudą. O bronkobusach nawet nie wspomnę…
ostroleka8ostroleka5
– Ostrołęka to miasto, które w kampanii wyborczej nie zostało odwiedzone ani przez kandydata PiS Andrzeja Dudę, ani przez kandydata PO Bronisława Komorowskiego. Prawie cała sala wpisała się na naszą listę kontaktową. W związku z tym lokalna struktura Partii KORWiN w Ostrołęce spodziewa się bardzo dobrego wyniku wyborczego pana Janusza Korwin-Mikkego. – powiedział prezes oddziału KORWiN w Ostrołęce, Zbigniew Dąbrowski.

– Reakcje zgromadzonego tłumu podczas odlotu helikoptera z Januszem Korwin-Mikkem zapadną na długo w mojej pamięci. Mimo tego, że spotkanie się zakończyło, mieszkańcy przeszli, a niektórzy przebiegli, około 300 metrów za zabytkowym samochodem z naszym kandydatem na miejsce startu. Na miejscu przez kilkanaście minut robili sobie z nim wspólne zdjęcia na tle helikoptera. Nic tak nie dodaje energii jak taka pozytywna atmosfera! – dodał prezes okręgu siedlecko-ostrołęckiego, Paweł Wyrzykowski.
ostroleka11ostroleka12
Kilka minut przed godziną 20 kandydat odjechał samochodem ze „starych dobrych czasów” na miejsce startu helikopterem. Żegnały go tłumy, zgromadzone również w oknach okolicznych bloków.ostroleka14ostroleka10

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *