Lokalne prezentacje kandydatów na posłów z okręgu siedlecko-ostrołęckiego

Lokalne prezentacje kandydatów na posłów z okręgu siedlecko-ostrołęckiego

Kampania wyborcza to okazja do prezentowania nie tylko swoich poglądów, ale również kandydatów, którzy stają w szranki, gdzie wygraną jest możliwość reprezentowania swoich wyborców. W związku z powyższym w okręgu siedlecko-ostrołęckim zaplanowano szereg konferencji prasowych mających na celu przybliżenie wyborcom ich lokalnych kandydatów. Do tej pory odbyły się już cztery takie spotkania: w Wyszkowie, Pułtusku, Garwolinie i – oczywiście – w Siedlcach.

9 września lider listy, pan Paweł Wyrzykowski zaprezentował kandydatów zgłoszonych w Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach. KW KORWiN zarejestrował się jako pierwszy w tym okręgu – i jako pierwszy w skali kraju. Oprócz tego napawającego dumą faktu przedstawiono również sylwetki kandydatów oraz główne założenia programowe, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii imigrantów. Startująca z Mińska Mazowieckiego „dwójka”, pani Izabela Reduch, podkreśliła dyskryminujący system finansowania partii politycznych z budżetu państwa – „Kiedy kupuję plakaty za 1000 złotych, 230 złotych muszę zapłacić na podatek VAT, z którego finansowana jest nasza konkurencja. To nie jest równa walka, ale nie zamierzamy się poddawać”. Na konferencji byli obecni również kandydaci z powiatów: ostrowskiego (Adrian Jaszczak), węgrowskiego (Stanisław Górski), pułtuskiego (Hanna Socharska), wyszkowskiego (Roman Składanowski) i garwolińskiego (Krystian Jaworski).
siedlce1
http://kurierwschodni.pl/partia-korwin-zarejestrowala-swoje-listy-w-siedlcach/

Dwa dni później, 11 września, w Wyszkowie został zaprezentowany kandydat zamykający listę KW KORWiN w okręgu 18 – pan Roman Składanowski – „Nie żebrzemy o głosy. Oferujemy swoją wartość. Liczymy na elektorat myślący, taki który nie ulega propagandzie. Elektorat, który jest w stanie sam podjąć decyzję. Teraz naprawdę jest szansa, aby konserwatywne wartości, które wynikają z wolnej woli człowieka, mogły zostać wprowadzone. Nigdy też nie było tak dużych szans na posła z Wyszkowa”.

„Na naszej liście nie ma nazwisk znanych z samorządu, miejskich spółek i tym podobnych. Jesteśmy normalnymi pracownikami lub sami zatrudniamy ludzi w sektorze prywatnym. Nie jesteśmy w nic umoczeni. Każdy powiat ma swojego kandydata, są to kandydaci w różnym wieku. Tym się różnimy od innych, że nie dostosowujemy się do mody, do emocji. Staramy się, żeby wyborcy dali się przekonać do naszych argumentów. Nie wierzę w polityków, którzy są wykonawcami tego, co im wyjdzie w sondażach. ” – dodał obecny na konferencji Paweł Wyrzykowski.

wyszkow
http://www.nowywyszkowiak.pl/461/6851/nie_zebrzemy_o_glosy_oferujemy_wartosc.html
http://wyszkow24.pl/roman-skladanowski-kandydatem-na-posla/
http://www.tubawyszkowa.pl/aktualnosci/czytaj/4773/Roman-Skladanowski-kandydatem-partii-KORWiN

W Garwolinie został zaprezentowany kandydat z pozycji nr 3 – pan Krystian Jaworski. Konferencja odbyła się 22 września – „Teraz, po terminie rejestracji list kandydatów, mogę pochwalić się, że spośród 11 komitetów zarejestrowanych w naszym okręgu, tylko 3 posiadają pełne listy – w tym nasz, zarejestrowany jako pierwszy.” – mówił Paweł Wyrzykowski, odpowiedzialny za konstruowanie listy KW KORWiN w okręgu siedlecko-ostrołęckim – „Jako młodzi ludzie, nie startujemy w wyborach dla zabawy, sławy czy stanowisk. Nie traktujemy wyborców i regionu jako cyfr w statystyce czy punktów na mapie, ponieważ sami stąd pochodzimy. Wszystkie trzy największe partie polityczne, które czerpią dotacje z budżetu, zasiadają w parlamencie, które mają wielu urzędników ulokowanych w samorządach, potraktowały nasz region po macoszemu i wystawiły „jedynki” mieszkające w Warszawie. Posłowie powinni być z terenu, z którego pochodzą ich wyborcy. Chcemy nagłaśniać różne patologie, przypadki nepotyzmu, trwające od wielu kadencji spady po dawnych układach, a nawet dawnych partiach, których nie ma już w Sejmie. Chcemy walczyć z niekompetencją powodowaną tym, że liczy się przynależność partyjna przy zatrudnianiu, a nie doświadczenie albo umiejętności”. Kandydat na posła mówił również, iż głównym celem partii KORWiN jest uwolnienie gospodarki, by młodzi ludzie mogli znaleźć pracę na miejscu i nie musieli wyjeżdżać. Paweł Wyrzykowski mówił także o planach polskiego rządu, który chce zastąpić wyjeżdżających młodych ludzi imigrantami. – „Liczymy na to, że otrzymamy miejsca w parlamencie i nasz głos będzie słyszalny niezależnie od liczby posłów, którzy się dostaną. Teraz wystarczył jeden poseł, żeby było głośno o naszym przesłaniu. Tym bardziej pragnę doczekać się czasu, kiedy będzie ich kilkudziesięciu.” – puentował startujący w wyborach Paweł Wyrzykowski.

Krystian Jaworski podkreślał, iż należy rozróżniać znaczenie pojęć imigrantów i uchodźców. – „Uchodźcą możemy nazwać osobę, która opuszcza dany region, na którym toczy się wojna czy działania zbrojne. Do fali uchodźców dołączają się imigranci zarobkowi, a raczej zasiłkowi, bo pracować oni nie mają zamiaru. Największym problemem tego wszystkiego jest to, że obok imigrantów zarobkowych i uchodźców są potencjalni bojownicy państwa islamskiego, które jest obecnie jednym z największych zagrożeń dla współczesnego świata”. Kandydat wskazał również na konieczność gruntownej reformy systemu dowodzenia w Wojsku Polskim tak, by nie następowało rozproszenie odpowiedzialności w trakcie przechodzenia ze stanu pokoju w stan wojny. Wyliczał również liczne patologie w wydatkowaniu środków finansowych przez armię.
garwolin

http://egarwolin.pl/index.php/aktualnosci/9115-powiat-kandydat-partii-korwin-przedstawia-swoje-postulaty

Kolejne okazje na bliższe poznanie kandydatów z okręgu siedlecko-ostrołęckiego już niebawem!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *